نحوه صحیح آرایش براشی

مهارت های آرایش خود را به سطح کاملاً جدیدی ببرید و با استفاده از برس های تخصصی با کیفیت بالا و یادگیری نحوه صحیح استفاده از آرایش برس، ظاهری بی عیب و نقص و کاملا صیقلی به دست آورید.

A woman applying brush makeup on her face.

مهم‌ترین روز در سفر آرایش هر دختری، روزی است که شما برس‌ها و اسفنج‌های افتضاح را که همراه آرایشتان هستند کنار می‌گذارید و برای خودتان برس‌های آرایش واقعی می‌خرید.

برس‌های تخصصی و باکیفیت، کلیدهایی هستند که مهارت‌های آرایشی شما را به سطح جدیدی می‌رسانند و به ظاهری بی‌عیب و صیقلی می‌رسند.

با این حال، وقتی صحبت از برس‌های آرایشی می‌شود،به این معنی نیست که یک برس برای همه مناسب باشد، و حتی بهترین برس‌ها هم اگر ندانید چگونه از آنها به درستی استفاده کنید، به کارتان نمی آید.

خوشبختانه، ما اینجا هستیم تا همه چیزهایی که در مورد برس های آرایشی باید بدانید را به شما ارائه دهیم! به خواندن ادامه دهید تا در مورد استفاده از آرایش با استفاده از انواع مختلف برس و همچنین از اشتباهات رایجی که باید از آنها اجتناب کنید بیشتر بدانید.

پایه(فونداسیون)

کیفیت استفاده از فونداسیون شما می تواند تعیین کند که آیا بقیه آرایش شما عالی است یا به طرز ناامیدکننده ای وحشتناک.

یک برس فونداسیون خوب می تواند ظاهری نرم و ابریشمی به شما بدهد، اما نوع براشی که استفاده می کنید تا حد زیادی به نوع کرم پودری که ترجیح می دهید بستگی دارد.

اگر از فونداسیون مایع یا کرم استفاده می‌کنید، یک برس فونداسیون زاویه‌دار اطمینان حاصل می‌کند که تمام خطوط صورت شما پوشانده شده است، بنابراین هیچ ناحیه دست نخورده‌ای باقی نمی‌ماند.

هنگام استفاده از یکی از این برس ها، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که برس را مستقیماً در زیرسازی خود فرو نکنید. این نه تنها باکتری ها را به ظرف محصول شما وارد می کند، بلکه به احتمال زیاد با یک برنامه بسیار سنگین و شبیه کیک مواجه خواهید شد.

در عوض، فونداسیون را روی گونه‌ها، پیشانی، چانه و بینی خود بکشید، قبل از اینکه با برس خود با حرکات دایره‌ای ترکیب کنید.

اگر فونداسیون پودری یا معدنی بیشتر به سبک شما باشد، متوجه خواهید شد که برس های با سر گرد  برای اطمینان از پوشش کامل و بی عیب و نقص عالی است.

با استفاده از فشار کم، محصول را با استفاده از نوک موها بردارید، قبل از اینکه با حرکات یکنواخت روی صورت خود بچرخانید. قبل از رفتن به مرحله بعدی، مطمئن شوید که به اندازه کافی ترکیب شده اید تا تفاوت رنگی بین صورت و گردن شما وجود نداشته باشد.

رژگونه و برنزر

A woman applying blush and bronzer to her face with a brush.

برس های رژگونه و برنزر با وجود اینکه در نواحی مشابه صورت شما استفاده می شوند، با برس هایی که برای فونداسیون استفاده می شوند بسیار متفاوت هستند. این برس ها اغلب گنبدی شکل هستند و دارای موهای بلندتر و نرم تر هستند.

در حالی که می‌توانید برس‌های جداگانه‌ای برای رژگونه و برنزه‌کننده بخرید، اما اگر از یک برس برای هر دوکار می خواهید استفاده کنید،حتما بعد از اتمام کار آن را تمیز کنید.

برای اعمال، برس را روی رژگونه یا برنزر خود بکشید و مطمئن شوید که پودر اضافی را قبل از آوردن آن به صورت خود پاک کنید. برای برنزه کردن، به آرامی صورت خود را به شکل شماره 3 بکشید.

قبل از سر خوردن روی استخوان گونه و پایان دادن به خط فک، از پیشانی شروع کنید. همچنین می‌توانید برنزه‌کننده را در امتداد پل بینی‌تان و همچنین سیب‌های گونه‌تان بزنید، زیرا این نواحی نیز شبیه جایی هستند که خورشید به طور طبیعی به صورت شما برخورد می‌کند تا ظاهری مشخص‌تر ایجاد کند.

برای رژگونه، به آرامی با حرکات دایره‌ای روی سیب‌های گونه‌تان بمالید، قبل از اینکه روی استخوان‌های گونه‌تان بکشید و کاملا مخلوط کنید.

مراقب باشید فشار زیادی وارد نکنید و در عوض فقط از ضربات بسیار سبک استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است بیشتر از آنچه در نظر داشتید دلقک به نظر برسید.

رژگونه زدن حرفه ای | آموزش رژگونه زدن حرفه ای به سبک آرایشگران ماهر

کانتور

در مقایسه با برس رژگونه و برنز، برس کانتور معمولاً نازک‌تر است و دارای موهایی است که زاویه بیشتری برای ایجاد ظاهری حجاری‌تر دارند (اگرچه می‌توانند در اشکال و سبک‌های مختلف ارائه شوند).

استفاده از برس های کانتور بسیار آسان است اگر بدانید چگونه آن را به درستی انجام دهید. درست مانند برس رژگونه، حذف پودر اضافی برس قبل از استفاده کلیدی برای جلوگیری از اینکه شکل کیک شوید است.!

وسایل موردنیاز برای کانتورینگ + لیست آخرین قیمت محصولات | فروشگاه اینترنتی  لیمادو

برس را در امتداد گودی گونه‌های خود بکشید (می‌توانید سعی کنید یک صورت ماهی درست کنید تا این ناحیه را واضح‌تر مشخص کنید)، سپس به آرامی برس را در امتداد این ناحیه به جلو و عقب بکشید تا به خطوط طبیعی صورت خود عمق بیشتری بدهید.

مطمئن شوید که خطوط خشن را با هم ترکیب کرده اید تا کانتور شما بیشتر شبیه یک سایه طبیعی باشد تا یک خط مصنوعی.

سایه چشم

انواع مختلفی از برس های سایه چشم وجود دارد، اما دو موردی که همیشه باید در کیف آرایش خود آماده کنید، یک برس ترکیبی و یک برس صاف است.

اشتباهات رایج آرایش چشم که شما را پیرتر نشان می‌دهد - مجله اینترنتی مو تن رو

برس های مسطح برای برداشتن سایه و ارائه رنگدانه قوی (یکی از ضروریات برای هر ظاهر سایه پررنگ) عالی هستند، و برس های ترکیبی کلید ترکیب رنگ های شما برای ایجاد یک روکش صاف و یکنواخت هستند.

با برداشتن یک برس سایه چشم صاف شروع کنید و آن را روی سایه چشم خود فشار دهید و مطمئن شوید که رنگدانه کافی گرفته شده است. قبل از اینکه برس را روی پلک خود از گوشه داخلی به بیرون بکشید، پودر اضافی را پاک کنید.

لایه‌های بیشتری از رنگ‌های تیره‌تر اضافه کنید تا ظاهری جسورانه‌تر و جالب‌تر با عمق بیشتر ایجاد کنید. در مرحله بعد، یک برس ترکیبی بردارید و با استفاده از حرکات برف پاک کن روی چین پلک خود بکشید تا همه رنگ های خود را با هم ترکیب کنید.

به ترکیب کردن ادامه دهید تا زمانی که هیچ خط قابل تشخیصی بین هیچ یک از رنگ های سایه شما وجود نداشته باشد. وقتی صحبت از ترکیب برس ها می شود، نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که از قلمویی استفاده کنید که اندازه مناسب پلک شما باشد. استفاده از برس ترکیبی که برای پلک شما خیلی بزرگ است باعث می شود سایه شما بیش از حد پخش شود و ظاهر شما را به هم بریزد.

تمیز کردن برس های خود

اکنون که آرایش زیبایی دارید، وقت آن است که برس های خود را تمیز کنید. اگر به تعویق بیفتید و بدون تمیز کردن صحیح برس‌هایتان طولانی شوید، مطمئناً عواقب آن را متحمل خواهید شد.

یک برس کثیف به سرعت با باکتری ها و محصولات باقیمانده جمع می شود و احتمال بروز جوش ها را بیشتر می کند. کارشناسان می گویند برای جلوگیری از تجمع برس های خود حداقل یک بار در هفته آن ها را به طور کامل تمیز کنید (اگرچه برخی می گویند که برس های سایه چشم می توانند با تمیز شدن یک هفته در میان از بین بروند).

در حالی که می توانید از یک برس پاک کننده تخصصی  استفاده کنید، اما لازم نیست. مایع ظرفشویی یا صابون ملایم  به همین خوبی عمل می کند!

به سادگی موها را با آب ولرم خیس کنید (آب داغ می تواند به برس آسیب برساند)، و پاک کننده مورد نظر خود را به آرامی با دست خود روی موهای برس ماساژ دهید.

راهکارهایی برای شستن براش های آرایشی که خراب نشوند | میس و مستر

پس از آبکشی کامل، قبل از اینکه برس خود را با موهای آویزان از لبه پیشخوان قرار دهید تا خشک شوند، مطمئن شوید که موها را به شکل اولیه خود بازگردانید (این به برس اجازه می دهد شکل خود را حفظ کند). هرگز برس های خود را روی حوله خشک نکنید زیرا باعث ایجاد کپک شده و برس شما را آلوده می کند.

حالا بروید و از برس‌هایتان همان‌طور که می‌خواستند استفاده کنید، و از ایجاد آرایش‌های زیبا و بی‌عیب امروز لذت ببرید!