آموزش میکاپ ساده دخترانه در ۱۲ مرحله

آرایش دخترانه و ملایم از مدل آرایش‌های مورد علاقه بسیاری از خانم‌هاست. با میکاپ ساده دخترانه نه تنها جوان‌تر به نظر می‌رسید بلکه پوستتان نیز کمتر در معرض آسیب ناشی از لوازم آرایشی سنگین قرار می‌گیرد.
یکی از سوالات متداول بین خانم‌ها این است که چگونه می‌توانند یک آرایش طبیعی و دخترانه داشته باشند. خیلی وقت‌ها دوست دارید آرایش کنید اما صورتتان طبیعی و زیبا به نظر برسد. ما به شما یاد می‌دهیم چطور می‌توانید یک آرایش زیبا و در عین حال طبیعی و دخترانه داشته باشید. در این مطلب یک نمونه میکاپ ساده دخترانه در چند مرحله آموزش داده شده است. 

مراحل انجام میکاپ ساده دخترانه

بخش اول: آرایش صورت

۱- صورت خود را از هر گونه آرایشی که قبلا داشته اید، پاک کنید.

روی یک توپ پنبه‌ای یا دستمال، آب یا تونر پوست بزنید. سپس با این دستمال به آهستگی هر گونه آرایش را از روی پوست صورت خود پاک کنید. نوع پوست خود را بشناسید و بر اساس نوع پوستتان آن را ۲ بار در روز تمیز و با محصولات مناسب مرطوب کنید. اگر پوستتان مشکلاتی مانند لکه و دانه سیاه دارد، می‌توانید از انواع ماسک روشن کننده پوست استفاده کرده و پوست خود را در خانه لایه برداری کنید.

 

 

۲- صورت خود را مرطوب کنید.
به آرامی مقدار کمی لوسیون یا کرم مرطوب کننده به صورت خود بزنید. بهتر است لوسیونی که استفاده می‌کنید بدون روغن و عطر باشد. چرا که لوسیون معطر پوست را تحریک کرده و ممکن است موجب آلرژی شود. لوسیون دارای روغن نیز می‌تواند باعث شود که پوست شما جوش بزند.
برای آنکه طبیعی‌تر به نظر برسید می‌توانید به جای پایه یا به اصطلاح فنداسیون، از مرطوب کننده‌ی رنگی استفاده کنید. مرطوب کننده‌های رنگی حاوی SPF (عاملی که از پوست در برابر خورشید محافظت می‌کند) بعد از مدتی به خوبی روی پوست قرار می‌گیرند و به رنگ پوست شما حالتی طبیعی می‌دهند.
۳- پوشش دهنده‌ی خود را (وسیله آرایشی که برای پوشش لکه‌های صورت و سیاهی دور چشم استقاده می‌شود) به صورت بزنید.
استفاده از پوشش دهنده یا کانسیلر قبل از  پایه یا فنداسیون به ماندگاری بیشتر آن کمک می‌کند. مطمئن شوید پوشش دهنده‌ای که استفاده می‌کنید دقیقا با رنگ پوستتان مطابقت می‌کند. هنگامی اعمال کانسیلر، دقیقا آن را در محل مورد نظر و نه در اطراف آن بزنید. اگر دوست داشتید می‌توانید از یک پودر بژ نیز استفاده کنید.
۴- روی قسمت‌های چرب صورت خود پودر بزنید.  

مطمئن بشوید پایه رنگی که استفاده می‌کنید کاملا مناسب پوست شماست. روی گونه یا قسمت زاویه دار صورتتان آن را امتحان کنید تا بفهمید آیا رنگ پایه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید، مناسب پوستتان است یا نه.

با برس آرایش پود را روی صورت پخش کنید و اجازه دهید تا کاملا با رنگ پوستتان یکی شود. مطمئن شوید که تا زیر خط فک خود رفته‌اید. اگر فقط تا لبه صورت خود از پودر استفاده کنید، یک خط تضاد بین صورت و زیر فک شما ایجاد می‌شود و از میزان طبیعی بودن آرایش شما می‌کاهد.

 

 

۵- برنزر (مایع یا پودر لوازم آرایشی و بهداشتی که برای پوست به منظور رنگ دادن یا درخشش آن به کار می‌رود) بزنید.
خیلی از افراد هنگام انجام میکاپ ساده دخترانه هم از یک برنزه کننده استفاده می‌کنند. این بهترین راه دادن یک گرمی طبیعی خاص به پوست است. برنزه کننده را فقط روی خط گونه خود بزنید. در نظر داشته باشید که برنزه کننده اگر به درستی استفاده نشود می‌تواند روی صورت خیلی بد به نظر برسد؛ بخصوص اگر پوستی روشن دارید. حتما نحوه‌ی درست استفاده کردن آن را در خانه امتحان کنید. اگر هم که برنزه کننده دوست ندارید، این مرحله از آرایش را حذف کنید.

 

۶- رژ گونه خود را بزنید.

بعد از استفاده از برنزه کننده یا به جای آن می‌توانید از رژ گونه استفاده کنید. استفاده از کرم رژ گونه بهتر از پودر آن است. چرا که با کرم صورت شما با طراوت‌تر به نظر می‌رسد و همچنین ماندگاری آن بر پوست صورتتان بیشتر است.


نکته قابل توجه: بهتر است برنزه کننده و رژگونه را باهم استفاده نکنید و از بین این دو یکی را انتخاب کنید.


 

 

بخش دوم: آرایش چشم

۷- با یک مداد چشم مشکی، قهوه‌ای یا خاکستری بالای چشم خود خط بکشید.
خیلی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که این کار را نکنند، چون چشم با خط چشم کمتر طبیعی به نظر می‌رسد. پس می‌توانید تنها از ریمل مژه استفاده کنید. بعضی از متخصصان زیبایی می‌گویند برای کشیدن خط چشم از خط چشم ژله‌ای چرب استفاده کنید. کشیدن خط چشم با مداد کمتر از کشیدن آن با خط چشم ژله‌ای یا مایع، طبیعی به نظر می‌رسد.

 

 

۸- زیر چشمتان خط چشم سفید بکشید تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد.
داخل چشم خود مداد چشم سفید یا سایه چشم سفید بزنید تا یک درخشندگی خاص به چشم خود بدهید. بعضی از خانم‌ها دوست دارند که مقداری سایه یا مداد چشم سفید به زیر استخوان ابروی خود بزنند تا چشم‌هایشان درخشان‌تر و بازتر به نظر برسد.
۹- از سایه چشم نیز استفاده کنید.
اگر از دو نوع سایه چشم استفاده کنید، آكایش دخترانه شما حرفه‌ای‌تر به نظر می‌رسد. بسته به رنگ پوستتان یک رنگ طلایی، قهوه‌ای و نقره‌ای استفاده کنید. یک سایه طبیعی و درخشان را رو پلک چشم خود بزنید و یک سایه اندکی تیره‌تر را برای ملایم کردن خط روی پلک و چین‌های موجود استفاده کنید. برای اینکه طبیعی‌تر به نظر برسد دو رنگ سایه‌ای که استفاده می‌کنید را با هم ترکیب کنید.

 

 

۱۰- از فرموژه و ریمل استفاده کنید.

استفاده از فرموژه برای مژگان باعث می‌شود که چشم شما بازتر به نظر برسد. اگر می‌خواهید مژگانتان بیشتر خودشان را نشان دهند و برجسته به نظر برسند، از ریمل استفاده کنید. زمانی که ریمل می‌زنید از یک برس ابرو برای جدا کردن مژه‌های به هم چسبیده استفاده کنید.

 

بخش سوم: رژلب بزنید

۱۱- از یک رژ لب روشن استفاده کنید.

از رژلب خشک یا گچی استفاده نکنید. از رژلبی استفاده کنید که رنگ آن نزدیک به رنگ طبیعی لبتان است.

۱۲- مقداری براق کننده روی مرکز لب خود بزنید.
این مرحله را اگر تمایل دارید انجام دهید.کاملا انتخابی و سلیقه‌ای است.
حال با این میکاپ ساده دخترانه از ظاهر تازه و درخشنده خود لذت ببرید.